KLIKNI A VSTUP! INTERNETOVÝ TÝDENÍK O STOLNÍM TENISE 22/2000
vydání: NEDĚLE, 28. KVĚTNA 2000 *
zpět Český stolní tenis na příjmu
mail to the editor
headline 1
Samsonov chce v Sydney potvrdit svoje postavení . OKÉNKO DO ZAHRANIČÍ
headline 2
STK vyhodnotila soutěže . KAM NA STOLNÍ TENIS
headline 3
CHINA OPEN ITTF PRO TOUR . NOVINKY NA SERVERU
headline 4
MISS INTERNET TABLE TENNIS . NÁVŠTĚVNOST www.pingpong.cz
headline 5
O balónku 40mm odjinud . ZAREGISTRUJTE SI TBT
headline 5
Nicola Deaton & Matthew Syed jsou mistry Albionu . MISS TABLE TENNIS 2000
headline 6
Mediální turnaj
ZAUJALO MNE (zpráva navíc)
.Anketa ANKETNÍ OTÁZKY
ZPRAVODAJSTVÍ Z OBLASTÍ
starší čísla ZDE
Samsonov chce v Sydney potvrdit svoje postavení
Vladimir SAMSONOV (BLR) Hráč č. 1 světového žebříčku Vladimir Samsonov pojede do Sydney proto, aby potvrdil, že toto umístění mu náleží právem.
Přestože zvítězil na březnovém Croatian Open, na dubnovém ME v Brémách nepřežil první kolo. Kalendář pro světovou špičku je skutečně nabitý, ME se konalo mezi MS družstev a největším vrcholem letošní sezóny - http://www.pingpong.cz/6/olympics/sydney.htmOH v Sydney, k tomu Liga mistrů, Bundesliga... Samsonov vysvětluje, jak se vypořádává s požadavky klubu i reprezentace v tak náročné sezóně:
"Moje příprava se letos liší od jiných let, protože není obvyklé, aby vrchol sezóny byl v září", říká Samsonov. "Běžně bývá mistrovství Evropy či světa jako vrchol sezóny v dubnu nebo v květnu, ale loni bylo MS v srpnu, což je z letošního pohledu možná výhodou, protože lze odhadnout v jaké formě člověk v tomto období bude. Normálně je v červenci mimosezóna a začínáme v září s přípravou na Bundesligu, ale letos je třeba trénovat bez přestávky. Je to velmi dlouhá sezóna."
Není divu, že při tolika utkáních a při tak náročném cestování není světová špička schopna udržet stabilní formu po celý rok. Je Samsonova smůla, že pokles formy jej potkal právě koncem dubna na Mistrovství Evropy.
"Koncem března jsem cítil dobrou formu, v Bundeslize se mi velmi dařilo, ale pak jsem byl týden nemocný a přesto musel hrát. Netrénoval jsem, pouze nastupoval k zápasům. Pak už bylo málo času, vlastně žádný, na přípravu na ME, protože jsem si potřeboval hlavně odpočinout. První týden ME jsme jako družstvo měli příliš těžkých zápasů. Hrál jsem docela dobře, ale byl jsem opravdu příliš, příliš unavený. V singlu jsem pak prohrál v prvním kole. Neměl jsem prostě čas na potřebnou přípravu, to byl hlavní důvod." Přesto bylo překvapením, že Samsonov prohrál s ruským reprezentantem Maksimem Chmyrevem, s hráčem, kterého dobře zná z minulých společných příprav. "Soupeře jsem znal, hodně jsme toho spolu kdysi natrénovali", uvádí Samsonov. "Hráli jsme spolu pár let za stejný klub a pamatuji si, že dokázal být nebezpečný. Nebyl jsem proti němu v nejlepší formě a byl jsem z toho trochu nervózní. Kvůli té (ne-)přípravě. Platil jsem za to, že jsem začátkem měsíce místo odpočinku hrál."
Brémy patří minulosti a Vladimir Samsonov je v současné době po pár dnech tolik potřebné přestávky již v běžném tréninku. "Hned po 'Evropě' jsem musel hrát Bundesligu a prohráli jsme. Vzal jsem si poté týden volna po kterém jsem začal hrát hodinu-dvě denně. K tomu běhám, jezdím na kole a posiluji."
Do zahájení olympijského turnae zbývají čtyři měsíce a dalo by se očekávat, že hráč Samsonova postavení by měl začít s kompletní přípravou na turnaj, který může být vrcholem jeho kariéry. Ale předtím ještě čekají světovou jedničku jiné důležité události, především sňatek. Samsonovův diář prozrazuje, že následující dva měsíce bude hráč cestovat po světě a vrátí se jako ženatý muž.
"Dva týdny potrénujeme v Dusseldorfu a pak jedeme do Číny na klubové mistrovství světa. Poté pojedeme s klubem na týdenní klubovou dovolenou do Turecka. Následně absolvuji týden turnajů po Německu, odkud s mojí budoucí ženou odjedeme do Minsku. Tam se 1. července vezmeme. Už 3. července odjíždíme do MIami na U.S. Open, odtud do Ria na Brazilian Open. Do Evropy se vracíme někdy 17. nebo 18. července."
Skutečná olympijská příprava začne v Evropském tréninkovém kempu, který se koná v Německu od 4. do 13. srpna, odkud Samsonov odjede do Austrálie v prvním zářijovém týdnu. Neuspokojivé vystoupení v Brémách je pro něj zapomenuto a Vladimir ví, že ostatní na Brémy zapomenou rovněž, až ze Sydney přiveze zlatou medaili.
"Jediná cesta, jak vyhrát velký turnaj je koncentrovat se pouze na něj. Letošní největší turnaj je v Sydney", dodává světová jedička.
STK vyhodnotila soutěže
pořádané ČAST v sezóně 1999/2000. Podkladem byla hodnocení prováděná družstvy startujícími v ligových soutěžích, zprávy vrchních rozhodčích o jednorázových akcích a poznatky zástupců ČAST při soutěžích. Kompletní hodnocení v úplném znění najdete na stránkách STK. V tomto článku bych rád k některým jeho částem učinil pár svých poznámek.

citát:
několikrát se v odpovědích STK opakuje: "Možno podat konkrétní návrhy, připomínky - na sekretariát ČAST"
Poznámka:
Proč tyto návrhy/připomínky doplněné o stanovisko STK nepošle na sekretariát sám předseda STK?

citát:
několikrát se v odpovědích STK opakuje: "připomínky předány té a té komisi"
Poznámka:
Kdo dbá na to, aby kluby na své připomínky, ať už se dostaly ke komukoli, obdržely odpovědi?

citát:
"Práce STK, informovanost - V hodnocení několika družstev (Start, SF EN D, Sedlnice, Sj Praha, Nusle B, Jihlava) je doporučováno využívání moderních způsobů v komunikaci, zejména fax a Internet s hlášením výsledků E-mailem. Lepší možnost styku s STK je v jednání... Informace na Internetu jsou v současné době skutečně jen informacemi a propagací, tento způsob komunikace není v ČR tak rozšířen, aby zveřejňování výsledků, zpráv a rozhodnutí STK pouze na Internetu byly jediným a dostatečným způsobem spojení mezi řídícím svazem a účastníky soutěží."
Poznámka:
Myslíte si to také?

citát:
"Profesionální extraliga, spolupráce s APK - Požadavky a dotazy směrem k extralize mužů neadresujte STK, ale k APK. Kritika nepřipravenosti profesionální ligy či poukazování na “nevydání pravidel” této soutěže se netýká STK....V hodnocení soutěží se objevila i připomínka ke spolupráci STK a APK. STK o své práci a rozhodnutích informuje v Oběžnících, které zasílá i předsedovi APK. Rozpisy a další závažná rozhodnutí jsou s předsedou APK ing.Bindačem konzultována předem, jsou zasílány písemné návrhy. Administrativa APK směrem k soutěžím se zatím nerozběhla, STK nemá z této oblasti žádné písemné materiály. Spolupráci či konzultacím se nebráníme.
Poznámka:
Když STK s APK rozpisy a rozhodnutí předem konzultuje, proč na obdržené dotazy nepředá informace o profilize, které od APK jistě vyžadovala? Nebo je opravdu od APK nedostala? To by ale byl šlendrián, který by nesvědčil o profesionalitě Asociace profesionálních klubů? Jak je to, Míro Bindači?

citát:
připomínka: Přimět pořadatele BTM a M-ČR k zajištění vyhovujícího větrání a osvětlení.
odpověď STK: BTM s nejvyšší hodnotou jsou přidělovány pouze pořadatelům, kteří zajišťují pravidelně nejlepší podmínky.
Poznámka:
To jsem teda blázen...

citát:
"Hrací místnosti - Při hodnocení hracích místností - srovnáme-li s připomínkami před několika roky, dochází k postupnému zlepšování stavu a vybavení heren ligových družstev. Rostou však i požadavky družstev, např. na povinné zajištění sprch samozřejmě s teplou vodou apod....Víme však o finanční náročnosti s režií, pronájmy a vybavením hracích místností. Proto nadále musíme tolerovat menší nedostatky, které se nemají podstatný vliv na regulérnost soutěží. Pořadatele žádáme o maximální snahu o co nejlepší podmínky v hracích místnostech ligových utkání, hostující družstva o porozumění při příp. potížích tam, kde zlepšení zajistit nelze (například chybějící centimetry ve velikosti hracího prostoru). "
Poznámka:
Není ani slovo o tom, jak se s požadavky klubů naloží - předloží se VV ČAST nebo aktivu klubů k posouzení? Nebylo by spravedlivé, aby se zástupci klubů nejméně 1. ligy dohodli na standardu, který by byl pro všechny závazný? I ve fotbale, když postupuje klub z okresního přeboru do 1.A třídy, musí hřiště pro OP schválené přizpůsobit požadavkům vyšší soutěže. Proto si myslím, že sprchy pro hráče, prostor pro diváky bez přezouvání a ukazatel skóre zápasu s cedulí alespoň "domácí-hosté" a další požadavky by měl být pro první ligu povinný. Ti, kterých se to týká, jistě k tomuto názoru zaujmou stanovisko v Diskusním fóru?

citát:
připomínka: Český pohár - oznámit předem los celé soutěže.
odpověď STK: celý hrací plán je možno připravit a zveřejnit. Má to ale i několik nevýhod, hlavně nelze zaručit, že spolu budou hrát skutečně nejbližší družstva (rozpisem stanoveno, že soupeři budou určováni podle vzdáleností), ale i další. Bude znovu projednáno STK.
Poznámka:
Určitě lze předem připravit (nebo vylosovat?) hrací plán například takto:
oblastní kola: vítěz okres Kolín - vítěz okres Kutná Hora..., národní kolo: vítěz Praha - vítěz Středočeský kraj..., celostátní kolo: vítěz Morava - vítěz Čechy. Nebo ne?

citát:
Seznam schválených míčků ITTF bude zveřejněn, jakmile jej STK obdrží.
Poznámka:
Seznam schválených míčků ITTF je zveřejněn a pravidelně aktualizován na stránce www.ittf.com a aktuální česká verze je vždy k dispozici na našem serveru ZDE.

citát:
připomínka - více propagovat st.tenis ve sdělovacích prostředcích.
odpověď STK - STK předá připomínku vedení ČAST. Nejedná se ale o jednoduchá jednání. Nejlepší propagací jsou dobré výsledky reprezentace ČR v poslední době.
Poznámka:
STK není kompetentní takto odpovídat, když její předseda nezná volební program, na základě kterého byl jmenován do funkce a který slibuje něco jiného. Takováto odpověď může oddíl, který oprávněnou připomínku podal, nejvýše otrávit natolik, že příště se na podnětné připomínky raději vykašle.

citát:
Český pohár - Organizace a celá soutěž byla vyhodnocena po sezóně 1998/99. Opatření byla zveřejněna.
Poznámka:
2. kolo letošního poháru se bude hrát s míčky 40 mm. STK v jeho rozpisu nařizuje, že "Pro družstva, která hrají oblastní soutěže, je určena značka Double Happiness*** (bílé)." CO TO JE???? To si my ostatní, kteří jsme dovezli míčky jiné značky, tyto máme strčit za klobouk? Upozorňuji, že takovéto rozhodnutí (podobně jako rozhodnutí ObVSST o jediné značce) je v této zemi bez vypsaného výběrového řízení protiprávní a lze soudně požadovat náhradu za ušlý zisk a způsobenou škodu!
Prosím VV ČAST o zakročení a nápravu nebo mi nezbyde, než žalobu podat. Připadám si jako napálený idiot. Tuto poznámku e-mailuji Výkonnému výboru ČAST jako oficiální stížnost.

Závěrečná poznámka:
Práce STK není žádná legrace. Je potřebná každý týden v sezóně bez ohledu nato, jestli se dobrovolným Estékářům na všech úrovních chce nebo nechce. Nikdo se jich neptá, jestli na tuto práci mají čas, náladu nebo jsou-li zdraví. Jsou to obětavci, bez nichž by se žádná soutěž neodehrála. Patří jim za celosezónní práci poděkování.
Předseda ani celá komise STK ČAST není (ani nemusí být) kompetentní vyjadřovat se k otázkám mimo problematiku STK. Pro další sezóny navrhuji dílčí změnu: došlá hodnocení sezóny od klubů posuzovat pouze z pohledu sportovně-technického. Připomínky a návrhy, které bezprostředně s prací STK nesouvisí sami nezodpovídat, ale předat buďto příslušné komisi nebo sekretariátu předsedy ČAST. V závazném termínu jejich stanoviska získat a pro odpovědi v Hodnocení je použít.
Když svaz (podle mne nesmyslně) požaduje od klubu s více ligovými družstvy hodnocení od každého družstva, tak klub má nárok na předané připomínky dostat kompetentní odpověď.

Těším se na Vaše názory v Diskusním fóru.

CHINA OPEN ITTF PRO TOUR
Letošní ročník seriálu ITTF Pro Tour stolních tenistů pokračoval druhým turnajem Panasonic China Open. Na domácích stolech zcela kralovali domácí reprezentanti, kteří zvítězili ve všech čtyřech kategoriích. Z Evropy byla účast minimální a nezúčastnili se pochopitelně ani sportovci z Tchajwanu. Ve dvouhrách se tak v "čínském mistrovství" mezi čtyři nejlepší probojoval jediný cizinec Kim Taek-soo z Korejské republiky. Z prvenství se radoval Liu Guoliang a Li Ju.

Výsledky na obvyklém místě - stránka ITTF PRO TOUR 2000.

MISS INTERNET TABLE TENNIS
Po fiasku s pokusem do Guinessovy knihy zkouším jinou možnost, jak stolní tenis zviditelnit a celosvětově jsem inzeroval soutěž o nejhezčí stolní tenistku, zveřejněnou na internetu. Ti z Vás, kteří již jsou akreditováni v Adresáři online, tuto zprávu obdrželi již minulý týden a soutěž je inzerována na hlavní straně od čtvrtka. Bohužel, dosud jsem od Vás nedostal jedinou fotografii do soutěže, zatímco z Rakouska, Německa, Kanady a Hong Kongu už několik ano. Přitom u nás v Čechách máme tolik pěkných holek?
Myslím, že když je soutěž na českém serveru, tak bychom měli mít nejvíc adeptek.
Určitě máte hezké stolní tenistky i u Vás. Pošlete mi jejich foto a požadované údaje. Odesílatel vítězné fotografie obdrží 50 krabiček 40mm míčků Double Fish *** a hráčka z České republiky s nejvyšším počtem hlasů získá navíc od firmy Eurotel sadu GO a hezké věcné ceny.

Do soutěže může kdokoli přihlásit kteroukoli stolní tenistku tak, že do 30. května 2000 na e-mailovou adresu doublefish@ccl.cz zašle fotografii hráčky ve formátu jpg nebo gif případně tif či bmp, uvede jméno hráčky, datum narození, klubovou příslušnost a zemi.
Soutěž bude 1. června 2000 na stránce www.pingpong.cz/miss.asp oficiálně zahájena a hlasovat se bude moci do konce prázdnin.
O balónku 40mm odjinud
Frank ZAPPAZajímavé postřehy o 40mm míčku jsem zaznamenal na jednom zahraničním diskusním fóru, kde se probíralo, že ve Spojených státech je stolní tenis tak pomalý, že změna míčku je pro USA nepotřebná. V USA sice hraje stolní tenis kdekdo, ale je považován za zábavu podobně jako minigolf, šipky nebo biliár a jakým míčkem se hraje, je většině naprosto buřt (ilustrační foto: Frank Zappa hraje pinčes). Do diskuse přispěl i hráč z Německa, který se Američanům snažil osvětlit náhled na 40mm míček z pohledu Evropanů. Příspěvek překládám:
"Jak sleduji tuto diskusi, rád bych dělil, že na toto téma je velká diskuse mezi hráči a kluby i u nás v Německu. Stručně ji shrnu:
1. Novým míčkem se budou v Německu hrát čtyři nejvyšší soutěže
2. Není jasné, kterému typu hráčů bude nový míček nejvíc vyhovovat. Každý pro svůj styl vidí spíše nevýhody. Zejména ti, jejichž hra je založena na co nejrychlejším zakončení.
3. Jiný názor: Přinese to renesanci penholderového stylu 80. let, protože je snažší zamáznout topspin. Zaznamenáme rovněž větší množství hráčů se sendvičovými potahy.
4. Hra bude fyzicky více náročnější, protože bude potřeba větší síly k úderu a výměny budou delší.
5. Rychlost a rotace je menší o 5-10%.
6. Skoro žádný rozdíl pro servis.
7. Je nešťastné, že k pravidlu nebyla široká diskuse před tím, než se rozhodnutí přijalo. Hráči neměli šanci se k míčku vyjádřit.
(Přestože je známo, že špičkoví hráči dostali větší míček již dávno k testům a snad se hrály i nějaké testovací turnaje?)

Na německém webu je i článek Richarda Prause (bývalý reprezentant a možný nový trenér reprezentace). Jeho hlavní postřehy:
a, větší míček a redukce rychlosti kompenzuje vývoj lepidel za poslední roky
b, umístění míčku na stole se stane opět důležitějším
c, bude důležité udeřit míček brzo, aby se využilo rychlosti přicházejícího míčku, tzn. důraz na postavení nohou
d, obranná hra bude více signifikantní
e, míček ruší dosavadní strategii servis-první topspin-smeč
f, hráč bude mít víc času zaujmout postavení
g, možná lepší viditelnost jak pro hráče, tak pro diváka
h, nejspíše změna stylu od topspinu k drajvu

Co trénovat na hru s novým míčkem:
a, práce nohou
b, mezihru a pasivní hru
c, přechod z mezihry ke smeči
d, udeřit míček dříve po dopadu

Nejlepší kluby z okolí Frankfurtu měly společný kemp s novým míčkem a dojmy jsou tyto:
* výměny jsou delší
* i nadále bylo hodně bodů servisem resp. špatným příjmem
* stále hrajeme stolní tenis, i když trochu pomaleji"
(přeložil MŠ)

Nicola Deaton & Matthew Syed jsou mistry Albionu
Nejvýše nasazení Nicola Deaton (Chesterfield) a Matthew Syed (Richmond, Surrey) získali - každý potřetí - tituly ve dvouhrách na Mistrovství Anglie, které se hrálo ve Ponds Forge International Sports Centre za podpory Rady pro velkokapacitní akce města Sheffieldu .
Deaton, 23, která v současné době odmítá reprezentovat z finančních důvodů a chybí jí tudíž potřebná mezinárodní konfrontace, prošla turnajem velmi nervózně a se štěstím. Ve finále porazila nasazenou dvojku Helen Lower (Wolverhampton) 21-10, 17-21, 21-18. Ve čtvrtfinále například Deaton vyřadila 16-ti letou naději a anglickou dvojku pro MEJ Louise Durrant (Worksop) 16-21, 21-8, 21-7 poté, co prohrávala 0:1 na sety a 1:4 po svém servisu. V semifinále Nicola měla potíž s Kubrat Owolabi (Middlesex), bývalou Mistryní Afriky, kterou porazila rovněž 2:1.

Ve finále dvouhry mužů Matthew Syed, 29, porazil bývalého mistra Britského společenství Alana Cooke (Chesterfield) 21-11, 21-16 v zápase, který byl zajímavější, než ukazuje jeho výsledek. V semifinále prokázal Syed svou ostřílenost proti vycházející hvězdě Andrewu Baggaley, 17, (Milton Keynes), který se rychle na Matějovi vykazil ( 21-15, 21-11). 34-letý Alan Cooke se dostal do finále po třech letech, během kterých se místo hraní věnoval více koučování. Ve čtvrtfinále vyřadil Mistra Anglie do 21 let Terryho Younga (Maidenhead) 21-23, 21-13, 21-10 a obhájce titulu Alexe Perryho (Crediton, Devon) 21-14, 21-18 v semifinále.
Perry, 24, našel částečnou útěchu za neúspěch ve dvouhře tím, že získal oba deblové tituly. S Garethem Herbertem (Berkshire) vyhráli čtyřhru mužů, když ve finále porazili dvojici Terry Young-Andrew Baggaley 21-17, 14-21, 21-17. S Helen Lower získal titul v mixu po výhře nad Alanem Cooke s Nicolou Deaton 17-21, 21-14, 21-12. Deaton získala rovněž dva tituly, protože s Helen Lower nenašly přemožitelky ve čtyřhře žen.
Pozor si naši kadetští reprezentanti budou muset v Bratislavě dát na 14-ti letého Dale Barhama (Peterborough), finalistu dvouhry mužů do 21 let a zejména na stejně starou Georginu Walker (Kirkby-in-Ashfield), která stejnou soutěž žen dokonce vyhrála. V jejím průběhu prokázala mimo jiné i výtečné nervy, když otočila zápas z 6:15 na 21:17 ve třetím setu finálového zápasu s o rok starší Natalie Bawden (Wickford).
Finálové výsledky:
muži: Matthew Syed (Surrey) - Alan Cooke (Derbys) 21-11, 21-16
ženy: Nicola Deaton (Derbys) - Helen Lower (Staffs) 21-10, 17-21, 21-18.
muži do 21 let: Andrew Baggaley (Bucks) - Dale Barham (Cambs) 21-6, 18-21, 21-10.
eny do 21 let: Georgina Walker (Notts) beat Natalie Bawden (Essex) 21-18, 15-21, 21-17.
čtyřhra muži. Alex Perry (Devon)/Gareth Herbert (Berks) - Terry Young (Berks)/Baggaley 21-17, 14-21, 21-17.
čtyřhra žen: Deaton/Lower - Linda Radford (Essex)/Kubrat Owolabi (Middlesex) 21-12, 21-15.
mix: Perry/Lower beat Cooke/Deaton 17-21, 21-14, 21-12.
----
WOLVERHAMPTON získal mistrovský titul po čtrnácté v řadě
Jan Dunning, Sandra Roden a Jill Harris získaly J.M.Rose Bowl (pohár pro mistryně ligy) vítězstvím nad North Middlesex 5-1 a Hastings 5-0, i když prohrály 5-2 s týmem Barnet. Nicméně funkcionáři rozhodli, že talentovaná čínská studentka Cambridge University Brooke Shi (Barnet) odehrála v základní části za tento tým pouze 3 zápasy místo povinných 4, které by jí umožniy hrát v Play Off o Rose Bowl. Skrečování všech jejích výsledků znamenalo proto vítězství 4-3 pro Wolverhampton - a titul.

Mediální turnaj
Zajimava akce se uskutecnila v utery 23. kvetna 2000 v herne Na Kotlarce v Praze. Stavebni fakulta El Nino Praha ve spolupraci se
svym medialnim partnerem Country radiem a firmou STIGA usporadali turnaj pro pracovniky medii pod nazvem Country radio Cup 2000.
"Cilem teto akce bylo navazat kontakty s novinari a pracovniky medii. To by mel byt, podle meho nazoru, v tuto chvili nejdulezitejsi ukol celeho stolniho tenisu u nas, jestlize ho chceme zpopularizovat. Jedine adekvatni spolupraci s medii dostaneme nas sport tam, kam by mel patrit. Dale jsem chtel podekovat novinarum za jejich praci a informovat je o tom, jake novinky se chystaji na novou sezonu a jakymi dynamickymi a svym zpusobem i revolucnimi zmenami stolni tenis prochazi," vysvetluje organizator akce Jan Hrncirik. Na turnaji se seslo celkem 14 tymu. Do finale postoupily dva nejvyse nasazene - Ceska televize (Hrdy,Bauer) a Plzensky denik (Soukup,Fort). Po velkem boji zvitezili Zapadocesi a odnesli si krome poharu za 1. misto a medaili i elektronicke sipky. V souboji o treti misto porazil Stolni tenis (Slobodzian,Jirout) zastupce firmy Prosport Praha (Hochman, Hochman).
Soutezici meli moznost se obcerstvit na rautu a zucastnit se i netradicnich disciplin. V prvni, kde slo o podani na presnost,
zvitezil Jaroslav Vit (Sport). V druhe, klasicke obihacce, si nejlepe vedl David Jirout (Stolni tenis).
"Akce se setkala s velkym zajmem a vsichni ucastnici byli nadseni. Byli bychom radi, kdybychom podobnou akci mohli v budoucnosti zopakovat," hodnotila Promotion managerka Country radia Monika Vesela.
Konecne vysledky:
1. Plzensky denik
2. Ceska televize
3. Stolni tenis
(Jan Hrnčiřík)
ZAUJALO MNE
Často se zúčastňuji sportovních akcí, ať již aktivně nebo pasivně. Dovolím si proto tvrdit, že sportovci jsou nejkamarádštější lidé. Samozřejmě, že na mnohých kláních nechybí zdravá rivalita, vždyť jde často o důležité body či umístění, ale atmosféra bývá ve většině případů výborná (tedy pokud ji nekazí fanatičtí diváci, kteří dokáží napáchat neuvěřitelné věci). Ovšem taková pohoda, jaká panovala na Velké ceně Klatov, nominačním turnaji vozíčkářů, se vidí jen málokdy. Přiznám se, že jsem záviděl. Nejen to, jak se účastníci chovali k sobě navzájem, ale zejména, jak se dokázali vyrovnat se svým těžkým osudem. Nikdo se nelitoval, neříkal "stačilo pár vteřin a už nikdy nebudu chodit , ale naopak "stačilo pár vteřin a mohl jsem dopadnout mnohem hůř . Optimismus těchto lidí na vozíčku, v nichž někteří bohužel stále vidí neschopné mrzáčky, zatěžující společnost, byl až nakažlivý a rozhodně jim ho může závidět většina lidí, kteří nemají žádný zdravotní handicap. Snad nejlépe to vyjádřil Ladislav Havel, trenér české reprezentace vozíčkářů ve stolním tenisu: "Na tomto turnaji nejsou žádní handicapovaní lidé. Jediný rozdíl mezi mnou a jimi je, že
já mám boty a oni vozík. Nezbývá, než s ním souhlasit, neboť všichni startující podali nejen vynikající sportovní výkony, ale ukázali i obrovskou duševní sílu. Ani slůvkem si na nic nestěžovali, přestože pro mnohé bylo již obrovským sportovním výkonem pouhé svlečení bundy či přemístění se z vozíku na toaletu. Mnozí z nich navíc dokázali bavit i "zdravé přihlížející. Ještě jednou opakuji, milí vozíčkáři, závidím vám váš optimismus.
M. Kilián
ZPRAVODAJSTVÍ Z OBLASTÍ
PRAHA
výsledky 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22. kola, křížové tabulky ZDE
STČ
BĚLÁ POD BEZDĚZEM - V sobotu se v rámci setkání rodáků a přátel města konal za pořádání oddílu TTC Bělá pod Bezdězem závěrečný turnaj sezóny 1999/2000 ve stolním tenise pro mladší žáky. Turnaje se mohlo zúčastnit jen nejlepších dvanáct žáků a osm žákyň mladoboleslavského okresu podle pořadí, které vzešlo z předchozích pěti okresních bodovacích turnajů.
Mladší žáci: 1. Lukáš Elstner, TTC Bělá pod Bezdězem. 2. Jan Blažek, Sokol Mnichovo Hradiště. 3. Jakub Kaňka, Bělá. 4. Jakub Slobodzian, Bělá. 5. Michal Zajíček, Josefův Důl. 6. Štefan Lacek, AŠ Josyma Mladá Boleslav. 7. Zdeněk Zahrádka, J. Důl. 8. Michal Zahrádka, J. Důl. 9. Josef Šorejs, MH. 10. Matěj Valenta, MH. 11. Břetislav Kunst, Bělá. 12. Lukáš Zeman, AŠ.
Mladší žákyně: 1. Eva Ginzlová, Březovice. 2. Jitka Bajtolonová, AŠ. 3. Romana Vindušková, AŠ. 4. Kristina Cibulková, J. Důl. 5. Zdena Šimečková, AŠ. 6. Lucie Svobodová, Bělá. 7. Petra Dufková, Bělá. 8. Lucie Slobodziánová, Bělá.
---
BEROUN-Mezi muže se v nejnižší soutěži na Berounsku vtěsnalo i pět žen, V první desítce žebříčku úspěšnosti jsou celkem tri hráči Lokomotivy Zdice.
Celková úspěšnost hráčů okresní soutěže v sezóně 1999/2000:
l. Jan Koucký - úspěšnost 95,45 procent, 2. František Kraus (oba Loko Zdice E) -90,79, 3. Miroslav Konopásek st. (TJ Broumy B) - 87,5, 4. Václav Hrubý (Slovan Locho-vice D) - 86,54, 5.-6. František Mraček, David Kindl (oba TJ Chaloupky C) - oba 86,36, 7. Oldřich Johan (Loko Zdice D) - 85, 8. Lukáš Sklenář (Sokol Hudlice D) - 83,93, 9. Jiří Čermoch ml. (TJ Broumy B) -81,58, 10. Rudolf Rácz ml. (SK Horymír Neumětely) - 80,88, 11. Vlastimil Bělohoubek (Loko Zdice E) - 79,69, 12. Petr Šlapák (Sokol Žebrák C) -79,55, 13. Ota Stane (Sokol Hudlice D) - 78,75,14. Jaroslav Kunc (Sokol Žebrák C) - 77,27, 15. František Jahelka (Slovan Lochovice D) - 72,92, 16. Roman Šlosar (Sokol Žebrák C) -70,83, 17.-18. Pavel Rosen-baum (TJ Broumy B), Karel Fait (Dynastav B) - oba 67,65, 19. Petr Smejkal (Slovan Lochovice D) -62,5, 20. Jiří Lodě (Loko Zdice D) - 61,9, 21. Václav Hůrka (TJ Chaloupky C) -59,52, 22. Jiří Votava -57,69, 23. Milan Šlosar (oba Sokol Žebrák C) - 56,67, 24. Katka Jan-sová (Sokol Králův Dvůr D) -54,55, 25. Zdeněk Čuda (Dynastav B) - 53,95, 26. Marek Jansa (Sokol Králův Dvůr D) -52,27, 27. Zdeněk Hašek (Dynastav B) - 50, 28. Roman Chmelík (TJ Chaloupky C) -46,88,29.-30. Vladimír Vais (TJ Broumy C), Petr Císař (Loko Zdice D) - oba 45,45, 31. Jan Šebek (Horymír Neumětely) -45, 32.-33. Tomáš Homolka (Hradišťan Stradonice), František Johan (Loko Zdice D) -oba 44,12, 34. Miroslav Konopásek ml. (TJ Broumy B) - 40,91, 35. Michal Tůma (Sokol Králův Dvůr D) - 38,46, 36. Viktor Smejkal (Slovan Lochovice D)- 31,94, 37. Zdeněk Hák ml. (TJ Broumy C) - 27,63, 38. Luboš Krbec (Loko Zdice E) -26,32, 39. Jiří Dražan (Slovan Lochovice D) - 25, 40. Petr Novák (TJ Broumy C) -14,77,41.-42. Ladislav Svoboda (TJ Broumy C), Jan Čuda (Dynastav B) - oba 12,5, 43. Roman Čermák - 11,84, 44. Renata Mikulova (oba Hradišfan Stradonice) -11,36, 45. Bohumil Žanta (TJ Broumy C) - 10,71, 46. Pavel Kadlec (Dynastav B) - 7,14,47. Ladislav Bláha (Hradišťan Stradonice) - 3,33. Nezařazeni pro malý počet utkání: l. Jan Hrkal - 85,71,2. David Sklenář - 81,58, 3. Kamil Dvořák (všichni Sokol Hudlice D)
- 72,5, 4. Petr Kaněra (Sokol Žebrák C) - 62,5, 5. Kostas Arabadzis (Dynastav B) - 60, 6. Ivo Rácz (Horymír Neumětely) - 58,33, 7. Pavel Knap (Hradišťan Stradonice) -56,25,8.-9. Jiří Abrhám (Loko Zdice D), Jana Randová (Sokol Hudlice) - oba 55,56, 10. Radek Zima (Sokol Žebrák C) - 52,5, 11. Vlastimil Bláha (Horymír Neumětely) -47,22,12. Milan Bouda ml. (Sokol Králův Dvůr D) - 44,44, 13. Horymír Houžvička (Horymír Neumětely) - 40, 14. Blanka Šimonovská (Sokol Králův Dvůr D) - 39,29,15. Jan Závora - 25, 16. Josef Veselý (oba Horymír Neumětely) - 21,88, 17. Lucie Lupínková (Sokol Králův Dvůr D) - 21,43, 18. Libor Frajer (Slovan Lochovice D) - 20, 19. Pavel Tůma - 19,44, 20. Aleš Martinovský (oba Sokol Králův Dvůr) - 14,29, 21. Jiří Nepomucký (Horymír Neumětely) - 9,37,22. Martin Vais (TJ Broumy C) - 3,12.
---
TOP 10 ml. žáci v Táboře: 1. Polívka (Písek) 9:0, 2. Fiala (Sj ČB) 8:1, 3. Fleissig (ČZ) 5:4, 4. Cendelín (Písek) 5:4, 5. Kubiska (Pelhřimov) 5:4, 6. Soldát (Týn) 4:5, 7. Švihálek (ČZ) 3:6, 8. Kašparů (Orel ČB) 3:6, 9. Šesták (Pelhřimov) 3:6, 10. Trojan (ČZ) 0:9, dívky: 1. Spitzenbergerová 8:1, 2. Hornychová 8:1, 3. Tenglová 6:3, 4. Řeháková 5:4, 5. Březinová (všechny Orel ČB) 4:5, 6. Kocová (Bechyně) 4:5, 7. Kuklová (Tábor) 4:5, 8. Krahulcová (Mirotice) 3:6, 9. Mašková (Kaplice) 3:6, 10. Marková (Protivín) 0:9.
STOD- Vítězem již tradičního turnaje stolních tenistů Poslední smeč pořádaného Slavojem Stod se stal bývalý kdyňský hráč Petr Husník, který v současnosti hájí
barvy Casina Estor Cheb, když ve finále porazil karlovarského Ulricha.
Dvouhra: 1. Husník (Cheb), 2. Ulrich (K.Vary), 3.-4. Surma (K.Vary) a Plaček (Chodov). Čtyřhra: 1. Plaček, Heidler (Chodov), 2. Chodounský, M:Havlíček (Bory, Nezvěstice), 3.-4. Surma, Ulrich (K.Vary) a Hořan, Rauner (Stod).
---
KLATOVY - Více než padesátka účastníků se sešla na víkendovém třetím ročník Ceny Klatov ve stolním tenise vozíčkářů. "Podle počtu hráčů je vidět, že se prestiž našeho turnaje rok od roku zvedá. Velký zájem tenistů nám sice přináší i drobné komplikace, ale rádi se s těmito problémy vypořádáme," řekl nám hlavní organizátor akce Miloš Kalousek. Ten se sám turnaje zúčastnil jako hráč a v hlavní skupině A obsadil výborné třinácté místo. "Měl jsem spoustu starostí s organizací a nemohl jsem se zcela soustředit na hru, proto jsem se svým umístěním spokojen," tvrdí Kalousek. Z vítězství se nakonec v Klatovech radoval mistr světa a stříbrný medailista z atlantské paralympiády Michal Stefanu z Náchoda, který ve finále porazil tanvaldského Reného Tauše. "Michal je opravdu špičkový hráč a v naší republice nemá zatím žádnou vážnější konkurenci. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že hraje oblastní přebor mužů," dodává Kalousek. Michal Stefanu své umění potvrdil i při vložené exhibici, kdy se utkal se zdravými hráči TJ Klatovy, se kterými si hravě poradil. Stefanu však vůbec nebyl jedinou hvězdou, kterou mohli diváci u zelených stolů vidět. Ve skupině A obsadila šesté místo například Jitka Pivarčiová, která se může chlubit titulem mistryně Eropy a bronzovou medailí z mistrovství světa.
---
DOMAŽLICE - Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Domažlice uspořádal turnaj pro své nejstarší členy, tedy veterány na 55 let. Všech osm startujících nad zelenými stoly prokázalo nejen bojovné srdce, ale i kus sportovního umu. Nejlépe si vedl Václav Cibulka před Josefem Deckerem a Janem Forstem, čtvrtý skončil Miroslav Kaucký.(vh)
DĚČÍN/CHOMUTOV - Mladí stolní tenisté TJ VTŽ Chomutov a Slovanu Vejprty se zúčastnili 5. oblastního bodovacího turnaje mladšího žactva, jehož pořadatelem byl oddíl SKST Děčín. Velmi dobře si zde vedl Milan Veselý z VTŽ Chomutov, který se stal vítězem dvouhry chlapců, když v semifinále porazil Jana Fuse ze Slovanu Vejprty 2:1 a ve finále zvítězil nad Milanem Sýkorou ze Stadionu Teplice. Dobře si počínali i vejprtští Tomáš Peroutka a Martin Gryč, kteří se dostali mezi posledních 16 hráčů. Ze závodníků VTŽ byli ještě úspěšní Martin Lazar a Robert Vačlena, kteří postoupili v soutěži útěchy až do semifinále a obsadili tak konečné 19. až 20. místo. V soutěži děvčat skončila na 5. až 8. místě Hana Kadlecová z VTŽ Chomutov. Její oddílová kolegyně Zuzana Ezrová zvítězila v soutěži útěchy a obsadila tak 17. místo. Na turnaji startovalo 42 chlapců a 24 děvčat. Pro velký počet účastníků se nehrály čtyřhry.
Na republikovém finále poháru olympijských nadějí ve stolním tenisu skončili z Ústecka mladší žákyně Částková na 11. místě, dorostenka Šípková na 16. místě, starší žák Jakubec devatenáctý a dorostenec Čopian dvanáctý.
SM
JM
HODONÍN(jop) - Mimořádně dramatické souboje nabídly stolní tenistky Hodonína a Dubňan, které se v historickém finále play- off utkaly v přímém boji o mistra republiky pro tuto sezonu. Je to velký úspěch celého hodonínského regionu, který již několik let patří ke stálicím a baštám našeho mládežnického stolního tenisu. Svou suverenitu na naší nejvyšší scéně potvrdil okres Hodonín i v soutěži žen, kde se po tuhém boji nakonec radoval domácí SKST Hodonín. Po prvním zápase v Dubňanech vedly Hodonínské 1:0. V sobotu Hodonín doma prohrál 4:5, když v průběhu zajímavého duelu vedly Dubňany už 4:1. V neděli dopoledne praskala herna ve Skácelově ulici ve švech (pamětníci nepamatují takový zájem - přítomno bylo a vynikající sportovní atmosféru vytvořilo na 200 diváků). Lépe začaly Dubňany, které dostala do vedení 1:0 Kubišová po zdolání Hřebačkové 2:0 (10,13). V důležitém boji zdolala Slovenka Alena Frťalová hostující "jedničku" Natálii Andrášikovou 2:1 (21:9, 19:21 a 21:18) a "zadělala" tak na konečné vítězství, jež završila v závěrečné dvouhře domácí kadetská reprezentantka ČR, 14letá Iveta Vacenovská, která zdolala Andrášikovou 2:0 (17, 11). Nedělní souboj vyhrál Hodonín 5:2, a tím i celé finále 2:1 na zápasy.
Výsledky - sobota: Hodonín- Dubňany 4:5 (body Vacenovská 2, Frťalová 2 - Andrášiková 2, Kubišová 2, Janská 1), neděle: Hodonín-Dubňany 5:2 (Vacenovská 3, Frťalová 2 - Andrášiková 1, Kubišová 1).
NÁVŠTĚVNOST SERVERU
Návštěvnost serveru za posledních 100 dní (0 = DNES) / Visitors in recent 100 days (0 = TODAY).
Modro-červené čára: přístupy na všechny stránky, oranžovo-zelená čára:připojení účastníci / blue/red line: HITS; orange/green line: SESSIONS


Návštěvnost podle hodin dnešního dne / HIT CHART TODAY (according to the clock)
Zaregistrujte si TBT
Chcete být pravidelně informováni o změnách v TBT (případně na jiných stránkách)? Služba Woko Vám nabízí zaslat automaticky e-mail pokaždé, dojede-li na Vámi vybrané stránce k aktualizaci. Stačí se zaregistrovat na serveru Woko a zadat přesnou adresu stránky, jejíž aktualizace Vás zajímá. Máte-li zájem být informováni o změnách právě na stránce tohoto týdeníku, stačí, zadáte-li níže svoji e-mailovou adresu:
KAM NA STOLNÍ TENIS?
PRAHA
ČECHY
MORAVA
Připojte svůj hlas k anketním otázkám:
  • Získá ČR na OH 2000 ve stolním tenise medaili?
  • Kolikátý skončí Petr Korbel na OH?
  • Kdo vyhraje dvouhru mužů na OH 2000?
  • Kdo vyhraje dvouhru mužů na OH 2000?
  • Souhlasíte s návrhem na zavedení žebříčků čtyřher?
HLASUJTE ZDE
VÝSLEDKY UZAVŘENÝCH ANKET ZDE
DOSPĚLÍ
MLÁDEŽ
různé
Rozpisy soutěží
úspěšnost ligových soutěží
turnaj Plzeň
turnaj Praha
CZECH TEAM
Český stolní tenis na příjmu