Český stolní tenis na příjmu PŘEHLED VÍTĚZŮ MISTROVSTVÍ EVROPY od r. 1958
EUROPEAN CHAMPIONSHIPS MEDAL HOLDERS since 1958

1958 »1960 »1962 »1964 »1966 »1968 »1970 »1972 »1974 »1976 »
1978 »1980 »1982 »1984 »1986 »1988 »1990 »1992 »1994 »1996 »
1998 »2000 »2002 »2003 »2005 »2007 »2008 »2009 »2010 »2011 »
2012 »2013 »2014 »2015 »2016 »2017 »2018 »2019 »2021 »2022 »

MT = Men Teamsdružstva mužů
WT = Women Teamsdružstva žen
MS = Men's Singlesdvouhra mužů
WS = Women's Singlesdvouhra žen
MD = Men's Doublesčtyřhra mužů
WD = Women's Doublesčtyřhra žen
XD = Mixed Doublessmíšená čtyřhra

2022 Munich, Germany  (website »)
MSQIU Dang (GER) JORGIČ Darko (SLO)FALCK Mattias (SWE)
KARLSSON Kristian (SWE)
WSPOLCANOVA Sofia (AUT) MITTELHAM Nina (GER)WINTER Sabine (GER)
SHAN Xiaona (GER)
MDFALCK Mattias+KARLSSON Kristina (SWE)HABESOHN Daniel+GARDOS Robert (AUT)PERSSON Jon+KÄLLBERG Anton (SWE)
LEBRUN Alexis+LEBRUN Félix (FRA)
WDPOLCANOVA Sofia (AUT)+SZOCZ Bernadette (ROU)SAMARA Elizabeta+DRAGOMAN Andrea (ROU)NI Xia Lian+DE NUTTE Sarah (LUX)
XIAO Mária (SPA)+DIACONU Adina Mihaela (ROU)
XDLEBESSON Emmanuel+YUAN Jianan (FRA)IONESCU Ovidiu+SZOCS Bernadette (ROU)GARDOS Robert+POLCANOVA Sofia (AUT)
PISTEJ Lubomir+BALAZOVA Barbora (SVK)
2021 Warsaw, Poland  (website »)
MSBOLL Timo (GER) OVTCHAROV Dimitrij (GER)FALCK Mattias (SWE)
FREITAS Marcos (POR)
WSSOLJA Petrissa (GER) SHAN Xiaona (GER)PESOTSKA Margaryta (UKR)
SAMARA Elizabeta (ROU)
MDKATSMAN Lev+GREBNEV Maksim (RUS)DYJAS Jakub (POL)+NUYTINCK Céderic (BEL)SZUDI Adam+ECSEKI Nandor (HUN)
APOLONIA Tiago+MONTEIRO Joao (POR)
WDSOLJA Petrissa+SHAN Xiaona (GER)MITTELHAM Nina+WINTER Sabine (GER)LOEUILETTE Stéphanie+YUAN Jianan (FRA)
HAPONOVA Hanna+BILENKO Tatyana (UKR)
XDQIU Dang+MITTELHAM Nina (GER)PISTEJ Lubomir+BALAZOVA Barbora (SVK)GAUZY Simon+PAVADE Prithika (FRA)
LEBESSON Emmanuel+YUAN Jianan (FRA)
2019 Nantes, France  (website »)
MT Germany Portugal Sweden
France
WT Romania Portugal Poland
Hungary
2018 Alicante, Spain  (website »)
MS T. Boll (GER) O. Ionescu (ROM) P. Franziska (GER)
K. Karlsson (SWE)
WS Q. Lia (POL) M. Pesotska (UKR) S. Polcanova (AUT)
K. Grzybowska-Franc (POL)
MD D. Habesohn + R. Gardos (AUT) K. Karlsson + M. Falck (SWE) R. Filus + R. Walther (GER)
P. Franziska (GER) + J. Groth (DEN)
WD N. Mittelham + K. Lang (GER) S. Polcanova (AUT) + Y. Noskova (RUS) X.L. Ni (LUX) + S, De Nutte (LUX)
M. Ekholm (SWE) + G. Pota (HUN)
XD R. Filus + Y. Han (GER) S. Fegerl + S. Polcanova (AUT) A. Karakaševič (SRB) + R. Paskauskiene (LTU)
P. Franziska + P. Solja (GER)
2017 Luxembourg  (website »)
MT Germany Portugal France
Slovenia
WT Romania Germany The Netherlands
Russia
2016 Budapest, Hungary  (website »)
MS E. Lebesson (FRA) S. Gauzy (FRA) T. Boll (GER)
J. Dyjas (POL)
WS E. Samara (ROM) J. Y. Fu (POR) E. Samara (ROM)
J. Li (NED)
MD P. Franziska (GER) + J. Groth (DEN) J. Dyjas + D. Górak (POL) T Apolónia + J. Geraldo (POR)
K. Karlsson + M. Karlsson (SWE)
WD M. Hu (TUR) + Y. Shen (SPA) G. Pota (HUN) + E. Samara (ROM) Y. Han + I. Ivancan (GER)
J. Li (NED) + Q. Li (POL)
XD J. Monteiro (POR) + D. Dodean Monteiro (ROU) M. Karlsson + M. Ekholm (SWE) A. Karakašević (SRB) + R. Paskauskiene (LTU)
O. Ionescu + B. Szőcs (ROM)
2015 Ekaterinburg, Russia  (website »)
MT Austria Germany France
Belarus
WT Germany Romania Russia
Ukraine
MS D. Ovtcharov (GER) M. Freitas (POR) T. Apolonia (POR)
P. Gerell (SWE)
WS E. Samara (ROM) J. Li (NED) Y. Fu (POR)
P. Mikhailova (RUS)
MD S. Fegerl (AUT) + J. Monteiro (POR) 2. R. Gardos + D. Habesohn (AUT) A. Shibaev + K. Skatchov (RUS)
K. Karlsson + M. Karlsson (SWE)
WD M. Hu (TUR) + Y. Shen (SPA) G. Pota (HUN) + E. Samara (ROM) Y. Han + I. Ivancan (GER)
J. Li (NED) + Q. Li (POL)
2014 Lisboa, Portugal  (website »)
MT Portugal Germany Sweden
Croatia
WT Germany Austria Sweden
Poland
2013 Schwechat, Austria  (website »)
MT Germany Greece Belarus
Russia
WT Germany Romania Russia
Czech Republic
(R. Štrbíková, I. Vacenovská, D. Čechová-Hadačová, H. Matelová)
MS D. Ovtcharov (GER) V. Samsonov (BLR) B. Steger (GER)
P. Gionis (GRE)
WS F: Li (SWE) X. Shan (GER) Y.Fu (POR)
Y. Han (GER)
MD R. Tan (CRO) + Y. Wang (POL) R. Gardos + D. Habesohn (AUT) W. He Zhi + C. Machado (SPA)
T. Apolonia + J. Monteiro
WD P. Solja + S. Winter (GER) Z. Barthel + X. Shan G. Dvorak (SPA) + M. Ekholm (SWE)
S. Ramirez + Y. Shen (SPA)
2012 Herning, Denmark  (website »)
MS T. Boll (GER) R. Tan (CRO) A. Crisan (ROM)
B. Steger (GER)
WS V. Pavlovich (BLR) F.X. Yi (FRA) J. Lia (AUT)
X. Li (FRA)
MD R. Gardos + D. Habesohn (AUT) K.Karlsson + M.Karlsson (SWE) M. Paykov + A. Liventsov (RUS))
D. Ovtcharov (GER) + V.Samsonov (BLR)
WD D.Dodean + E.Samara(ROM) G. Pota + K. Toth (HUN) K. Silbereisen + J.Wu (GER)
D.C.Madarasz (HUN) + B. Eerland (NED)
2011 Gdansk, Poland (website »)
MT Germany Sweden Portugal
Austria
WT The Netherlands Romania Belarus
Hungary
MS T. Boll (GER) P. Baum (GER) B. Tokic (SVN)
A. Karakasevic (SRB)
WS LI Jiao (NED) I. Ivancan (GER) M. Pesotska (UKR)
LI Qian (POL)
MD M. Freitas (POR) + A. Gacina (CRO) A. Shibaeev + K. Skatchkov (RUS) B. Tokic (SVN) + A. Karakasevic (SRB)
M. Paykov + A. Liventsov (RUS))
WD R. Paskauskiene (LTH) + O Fadeeva (RUS) D.Dodean + E.Samara(ROM) J. LI + E. Timina (NED)
G. Pota + K. Toth (HUN)
2010 Ostrava, Czech Republic (website »)
MT Germany Belarus France
Czech Republic
(P. Korbel, D.Prokopcov, J.Šimončík, J.Vráblík, T.Tregler)
WT The Netherlands Romania Belarus
Poland
MS T. Boll (GER) P. Baum (GER) W. Schlager (AUT)
C. Süss (GER)
WS V. Pavlovich (BLR) J. Liu (AUT) R. Paskauskiene (LTH)
M. Hu (TUR)
MD T. Boll + C. Süss (GER) K. Sternberg + J.Groth (DEN) J. Lundqvist + P.Gerell (SWE)
L.Kou + Y.Pryshchepa (UKR)
WD R. Paskauskiene (LTH) + O Fadeeva (RUS) J.Li + E.Timina (NED) D. Dodean + E. Samara (ROM)
G. Pota + K. Toth (HUN)
2009 Stuttgart, Germany (website »)
MT Germany Denmark Romania
Austria
WT The Netherlands Poland Czech Republic
(R. Štrbíková, I. Vacenovská, D. Hadačová, K. Pěnkavová)

Croatia
MS M. Maze (DEN) W. Schlager (AUT) F. Kuzmin (RUS)
T. Boll (GER)
WS J. Wu (GER) M. Pesotska (UKR) R. Pasauskiene (LTH)
Veronika Pavlovich (BLR)
MD T. Boll/C. Süss (GER) Z. Wang + L. Blaszczyk (POL) B. Tokic (SVN) + A. Karakasevic (SRB)
D. Eloi + E. Lebesson (FRA)
WD D. Dodean + E. Samara (ROM) N.Stefanova/W. Tan Monfardini (ITA) Z. Barthel + K. Silbereisen
R. Paskauskiene (LTH) + O Fadeeva (RUS)
2008 St. Petersburg, Russia (website »)
MT Germany Belarus Austria
Belgium
WT The Netherlands Hungary Croatia
Romania
MS T. Boll (GER) V. Samsonov (BLR) R. Gardos (AUT)
W. Schlager (AUT)
WS R. Pasauskiene (LTH) J. Liu (AUT) K. Tóth (HUN)
W. Tan Monfardini (ITA)
MD T. Boll/C. Süss (GER) W. Schlager (AUT) + T. Keen (NED) M. Freitas + T. Apolonia (POR)
R. Svensson + J.Persson (SWE)
WD G. Pota + K. Toth (HUN) N.Stefanova/W. Tan Monfardini (ITA) O. Fadeeva (RUS) + V. Pavlovich (BLR)
J. Xu + N. Partyka (POL)
2007 Belgrade, Serbia (website »)
MT Germany Croatia Poland
Romania
WT Hungary Russia Germany
Italy
MS T. Boll (GER) V. Samsonov (BLR) M. Maze (DEN)
D. Ovtscharov (GER)
WS J. LI (NED) X.L. NI (LUX) I. Kotikhina (RUS)
Veronika Pavlovich (BLR)
MD T. Boll/C. Süss (GER) L. Blaszczyk (POL) + R. Tan (CRO) D. Mazunov/A.Smirnov (RUS)
W. Schlager (AUT) + P. Chila (FRA)
WD S. Ganina (RUS) + V. Pavlovich (BLR) G. Pota + K. Toth (HUN) E. Wosik-Schall + J. Wu (GER)
N.Stefanova/W. Tan Monfardini (ITA)
XD A. Karakasevic (YUG)/R. Pasauskiene (LTH) A. Kuzmin + O. Fadeeva (RUS) F. Pazsy + G. Pota (HUN)
A. Smirnov (RUS)/K. Toth (HUN)
2005 Aarhus, Denmark (website »)
MT Denmark Germany Czech Republic
(P. Korbel,T.Pavelka,M.Klásek,R.Výborný)

Romania
WT Romania Croatia Slovenia
Italy
MS V. Samsonov (BLR) J.M. Saive (BEL) K. Kreanga (GRE)
Z. Primorac (CRO)
WS J. Liu (AUT) M. Steff-Mihutiu (ROM) T. Boros (CRO)
J. LI (NED)
MD K. Jindrak/W. Schlager (AUT) V. Samsonov (BLR)/K. Kreanga (GRE) D. Mazunov/A.Smirnov (RUS)
T. Boll/C. Süss (GER)
WD T. Boros (CRO), M. Steff-Mihutiu (ROM) C. Batorfi/K. Toth(HUN) S. Ganina/I. Palina (RUS)
N.Stefanova/W. Tan Monfardini (ITA)
XD A. Karakasevic (YUG)/R. Garkauskatite-Budine (LTH) W. Chen (AUT)/V. Pavlovic (BLR) W. Schlager/J. Liu (AUT)
A. Smirnov (RUS)/K. Toth (HUN)
2003 Courmayeur, Italy (website »)
MT Belarus Germany Czech Republic
(P. Korbel,J.Plachý,M.Klásek,M.Čihák)

Sweden
WT Italy Croatia Hungary
Romania
MS V. Samsonov (BLR) T. Wosik (GER) T. Boll (GER)
J. Rosskopf (GER)
WS O. Badescu (ROM) W. Tan Monfardini (ITA) N. Stefanova (ITA)
S. Erdelji (YUG)
MD W.Chen (AUT), E. Chtchetenine (BLR) D. Mazunov/A.Smirnov (RUS) S. Grujic/A. Karakasevic (YUG)
K. Jindrak/W. Schlager (AUT)
WD T. Boros (CRO), M. Steff (ROM) C. Batorfi/K. Toth(HUN) S. Ganina/I. Palina (RUS)
S. Erdelji/A. Erdelji
XD W. Schlager (AUT), K. Toth (HUN) W. Chen (AUT)/V. Pavlovic (BLR) D. Eloi/A. Palut (FRA)
L. Blaszczyk (POL)/O. Badescu (ROM)
2002 Zagreb, Croatia (website »)
MT Sweden Germany France
Austria
WT Romania Germany Sweden
Hungary
MS T. Boll (GER) K. Kreanga (GRE) Z. Primorac
W. Schlager
WS X.L. NI (LUX) K. Toth (HUN) T. Boros (CRO)
C. Batorfi (HUN)
MD T. Boll, Z. Fejer-Konnerth (GER) L. Blaszczyk/T. Kreszewski (POL) P. Chila/D. Eloi (FRA)
T. Keen/D. Heister (NED)
WD T. Boros (CRO), M. Steff (ROM) V. Pavlovic/Kostromina (BLR) S. Ganina/I. Palina (RUS)
R. Garkauskatite-Budine/A. Pruisene (LTH)
XD L. Blaszczyk (POL), X.L. NI (LUX) A. Karakasevic (YUG)/R. Garkauskatite-Budine (LTH) W. Schlager/J. Liu (AUT)
W. Chen (AUT)/V. Pavlovic (BLR)
2000 Bremen, Germany (website »)
MT Sweden Germany Poland
WT Hungary Germany Croatia
MS P. Karlsson (SWE) Z. Primorac (CRO) P. Korbel (CZE)
J.O.Waldner (SWE)
WS Q. Gotsch (GER) M. Steff (ROM) X.L. Ni (LUX)
T. Boros (CRO)
MD J.P. Gatien/P. Chila (FRA) I. Lupulescu (YUG)/K. Kreanga (GRE) K. Jindrak/W. Schlager (AUT)
L. Hielscher/T. Keinath (GER)
WD C. Batorfi, K. Toth (HUN) X.L. Ni/P. Reggenwetter (LUX)
A. Svensson/M. Svensson (SWE)
N.Struse/E.Schall (GER)
XD A. Karakasevic (YUG), R. Garkauskatite-Budine (LTH) I. Lupulescu (YUG)/M. Svensson (SWE) R. Tosic/S. Paovic (CRO)
N. Tsiokas (GRE)/J.Schöpp (GER)
1998 Eindhoven, The Netherlands (website »)
MT France Poland Sweden
WT Germany Hungary Romania
MS V. Samsonov (BLR) Z. Primorac (CRO) T. Keen (NED)
J.P.Gatien (FRA)
WS X.L. Ni (LUX) T. Boros (CRO) K. Tóth (HUN)
N. Struse (GER)
MD V.Samsonov/J.Rosskopf (BLR/GER) K.Kreanga/I.Lupulesku (GRE/YUG) K. Jindrak/W. Schlager (AUT)
J.Persson/J.O.Waldner (SWE)
WD N.Struse/E.Schall (GER) M.Svensson/O.Badescu (SWE/ROM) P. Petersson/A. Svensson (SWE)
T. Boros (CRO)/M. Steff (ROM)
XD E.Lindh/M.Svensson (SWE) I.Lupulesku/O.Badescu (YUG/ROM) M. Yang/A. Arisi (ITA)
E. Chtchetinine/T. Kostromina (BLR)
1996 Bratislava, Slovakia (website »)
MT Sweden France Poland
4. Belgium
WT Germany Hungary Romania
4. England
MS J.O.Waldner (SWE) J.Persson (SWE) P. Karlsson (SWE)
J.P. Gatien (FRA)
WS N.Struse (GER) K.Toth (HUN) E. Schall (GER)
Jie Schöpp (GER)
MD J.O.Waldner/J.Persson (SWE) A.Grubba/L.Blaszczyk(POL) K.Kreanga (GRE)/Z.Kalinic (YUG)
J. Rosskopf/S. Fetzner (GER)
WD N.Struse/E.Schall (GER) B.Vriesekoop/E.Noor (NED) O. Badescu/E. Ciosu (ROM)
R. Garkauskatite/Prusiene J. (LTH)
XD V.Samsonov (BLR)/K.Toth (HUN) K.Kreanga (GRE)/O.Badescu (ROM) L. Blaszczyk (POL)/E. Ciosu (ROM)
M. Shmyrev/G. Melnik (RUS)
1994 Birmingham, England (website »)
MT France Sweden Germany
4. England
WT Russia Germany Hungary
4. England
MS J.M.Saive (BEL) J.O.Waldner (SWE) Z. Primorac (CRO)
P. Chila (FRA)
WS M.Svensson (SWE) G.Keen (NED) J. Schöpp (GER)
N. Struse (GER)
MD K.Kreanga (GRE)/Z.Kalinic (YUG) J.M.Saive (BEL)/Z.Primorac (CRO) V. Samsonov (BLR)/C. Dreher (GER)
J. Rosskopf/S. Fetzner (GER)
WD C.Batorfi/K.Toth (HUN) E.Timina/I.Palina (RUS) S. Plaisant/A. Boileau (FRA)
R. Garkauskatite/Prusiene J. (LTH)
XD Z.Primorac (CRO)/C.Batorfi (HUN) K.Kreanga (GRE)/O.Badescu (ROM) J. Truksa/V. Popova (SVK)
L. Blaszczyk (POL)/E. Billen (BEL)
1992 Stuttgart, Germany (website »)
MT Sweden England Germany
4. France
WT Romania Netherlands EUN (former Soviet Union)
4. Yugoslavia
MS J.Rosskopf (GER) J.M.Saive (BEL) A. Grubba (POL)
Z. Primorac (CRO)
WS B.Vriesekoop (NED) L.Lomas (ENG) M. Hrachová (TCH)
M. Hooman (NED)
MD J.Persson/E.Lindh (SWE) J.O.Waldner/M.Appelgren(SWE) P. Karlsson/T. von Schiele (SWE)
I. Lupulescu/S. Grujic (YUG)
WD J.Fazlic/G.Perkucin (YUG) C.Batorfi/G.Wirth (HUN) I. Palina/E. Timina (EUN)
B. Vriesekoop/M. Hooman (NED)
XD K.Kreanga (GRE)/O.Badescu (ROM) J.P.Gatien/X.Wang (FRA) Z. Primorac (CRO)/C. Batorfi (HUN)
T. von Schiele/M. Svensson (SWE)
1990 Gothenburg, Sweden (website »)
MT Sweden FR Germany England
4. Yugoslavia
WT Hungary Czechoslovakia
(M. Hrachová, A. Šafářová, R. Kasalová)
Yugoslavia
4. Netherlands
MS M.Appelgren (SWE) A.Grubba (POL) J. Rosskopf (FRG)
J.P. Gatien (DRA)
WS D.Gergeltcheva (BUL) Tu Yong (SUI) G. Wirth (HUN)
O. Badescu (ROM)
MD I.Lupulesku/Z.Primorac (YUG) S.Fetzner/J.Rosskopf (FRG) P. Karlsoon/T. von Scheele (SWE)
A. Mazunov/D. Mazunov (URS)
WD C.Batorfi/G.Wirth (HUN) I.Palina/E.Timina (URS) G. Melnik/V. Popova (URS)
X Wang-Drechou/E. Coubat (FRA)
XD J.P.Gatien/X.Wang (FRA) J.M.Saive/C.Wirth(BEL/HUN) Y. Ding (AUT)/D. Gergeltcheva (BUL)
S. Fetzner/O. Nemes (FRG)
1988 Paris, France (website »)
MT Sweden England Soviet Union
4. Hungary
WT Soviet Union Czechoslovakia
(M. Hrachová, R. Kasalová, A. Šafářová)
Netherlands
4. Yugoslavia
MS M. Appelgren (SWE) A. Mazunov (URS) J. Rosskopf (FRG)
J.O. Waldner (SWE)
WS F. Bulatova (URS) O. Badescu (ROM) R. Kasalová (TCH)
V. Popova (URS)
MD M. Appelgren/J.O. Waldner (SWE) I.Lupulesku/Z.Primorac (YUG) A. Grubba/L. Kucharski (POL)
E. Lindh/J.Persson (SWE)
WD C. Batorfi/E. Urban (HUN) F.Bulatova/E.Kovtun (URS) M. Hrachová/R. Kasalová (TCH)
O. Badescu/M. Lunescu (ROM)
XD I. Lupulesku/J. Fazlic (YUG) A.Grubba/B.Vriesekoop (POL/HOL) K. Kreanga/O. Badescu (ROM)
U. Carlsson (SWE)/E. Zrban (HUN)
1986 Prague, Czechoslovakia (website »)
MT Sweden France Poland
4. Czechoslovakia
WT Hungary Soviet Union Germany
4. Czechoslovakia
MS J. Persson (SWE) L. Kucharski (POL) A. Grubba (POL)
U. Carlsson (SWE)
WS C.Batorfi (HUN) F.Bulatova (URS) O. Badescu (ROM)
A. Bellinger (ENG)
MD E. Lindh/J.O. Waldner (SWE) M. Appelgren/U. Carlsson (SWE) Z. Kalinic/D. Šurbek (YUG)
I. Lupulescu/Z. Primorac (YUG)
WD F.Bulatova/E.Kovtun (URS) M. Hrachová (TCH)/B.Vriesekoop (HOL) O. Badescu/N. Alboidu (ROM)
Wiktorsson/Svensson (SWE)
XD J. Panský/M. Hrachová (TCH) I.Lupulesku/G.Perkucin (YUG) M. Orlowski/A. Šafářová (TCH)
D. Šurbek/B. Batinič (YUG)
1984 Moscow, Soviet Union (website »)
MT France Poland Sweden
4. Czechoslovakia
(J. Dvořáček, J. Panský, V. Broda, M. Broda)
WT Soviet Union Yugoslavia Hungary
4. Netherlands
MS U.Bengtsson (SWE) A.Grubba (POL) D. Šurbek (YUG)
A. Mazunov (URS)
WS V.Popova (URS) F.Bulatova (URS) M. Hrachová (TCH)
G. Szabo (HUN)
MD Z.Kalinic/D.Šurbek (YUG) E.Lindh/J.O.Waldner (SWE) U.Bengtsson/Carlsson (SWE)
J. Secretin/P. Birocheau (FRA)
WD N.Antonian/V.Popova (URS) B.Batinic/G.Perkucin (YUG) M. Hrachová (TCH)/B.Vriesekoop (HOL)
G. Szabo/E.Urban (HUN)
XD J.Secretin/V.Popova (FRA/URS) J. Panský/M. Hrachová (TCH) A. Grubba (POL)/B. Vriesekoop (HOL)
D. Šurbek/B. Batinic (YUG)
1982 Budapest, Hungary (website »)
MT Hungary Czechoslovakia
(J. Dvořáček, M. Orlowski, J. Panský)
Yugoslavie
4. Sweden
WT Hungary FR Germany England
4. Romania
MS M.Appelgren (SWE) J.O.Waldner (SWE) T. Klampár (HUN)
G. Gergely (HUN)
WS B.Vriesekoop (HOL) J.Hammersley (ENG) V. Popova (URS)
Kamizuru (GER)
MD D.Šurbek/Z.Kalinic (YUG) I.Jonyer/G.Gergely (HUN) U. Bengtsson/E. Lindh (SWE)
J. Secretin/P. Birocheau (FRA)
WD F.Bulatova/I.Kovalenko (URS) B.Vriesekoop/S.de Kruiff (HOL) J. Magos/G. Szabo (HUN)
J. Hammersley/L. Jarvis (ENG)
XD A.Grubba/B.Vriesekoop (POL/HOL) D.Šurbek/B.Batinic (YUG) J. Dvořáček/B. Šilhánová (TCH)
Podnosov/V. Popova (URS)
1980 Bern,Switzerland (website »)
MT Sweden FR Germany England
Hungary
WT Soviet Union Hungary Romania
England
MS J.Hilton (ENG) J.Dvoracek (TCH) S. Bengtsson (SWE)
J. Secretin (FRA)
WS V.Popova (URS) G.Perkucin (YUG) I. Uhlíková (TCH)
B. Vriesekoop (HOL)
MD J.Secretin/P.Birocheau (FRA) D.Šurbek/A.Stipancic (YUG) M.Orlowski (TCH)/G.Gergely(HUN)
T. Klampár/I.Jonyer (HUN)
WD V.Popova/S.Antonian (URS) M.Alexandru/S.Macean-Mihut (ROM J. Szatko/M. Urbanska (POL)
J. Hammersley/L. Jarvis (ENG)
XD M.Orlowski/I.Uhlikova(TCH) D.Douglas/L.Jarvis (ENG) A. Stipancic/E. Palatinus (YUG)
I. Jonyer/G. Szabo (HUN)
1978 Duisburg, FR Germany (website »)
MT Hungary England Soviet Union
4. France
WT Hungary Czechoslovakia
(I. Uhlíková, B. Šilhánová, D. Dubinová)
Romania
4. Soviet Union
MS G.Gergely (HUN) I.Jonyer (HUN) T. Kreisz (HUN)
D. Douglas (ENG)
WS J.Magos (HUN) J.Hammersley (ENG) A.C. Hellman (SWE)
G. Szabo (HUN)
MD M.Orlowski (TCH)/G.Gergely(HUN) J.Leiss/P.Stellwag (FRG) D. Šurbek/A. Stipančič (YUG)
M. Kaarakasevic/Z. Kosanovic(YUG)
WD M.Alexandru/S.Mihut (ROM) J.Magos/G.Szabo (HUN)
I. Uhlíková/B. Šilhánová (TCH)
V. Popovova/N. Antonjan (URS)
XD W.Lieck/W.Hendriksen (FRG) T.Klampar/G.Szabo (HUN) A. Strokatov/V. Popova (URS)
S. Sarchojan/A. Zacharian (URS)
1976 Prague, Czechoslovakia (final results »)
MT Yugoslavia Sweden Soviet Union
WT Soviet Union England Czechoslovakia
(I. Uhlíková, A. Grófová, D. Dubinová)
MS J.Secretin (FRA) A.Strokatov (URS) M.Orlowski (TCH)
C.Martin (FRA)
WS J.Hammersley (ENG) M.Alexandru (ROM) A.C.Hellmann (SWE)
W.Hendrikssen (FRG)
MD S.Bengtsson/K.Johansson (SWE) M. Orlowski/J. Kunz(TCH) D.Šurbek/A.Stipancic (YUG)
I.Wickstrom/B.Frank (SWE)
WD J.Hammersley/L.Howard (ENG) A. Grofova/D. Dubinova (TCH) A.Simon/M.Kneip (FRG)
C.Bergeret/B.Thiriet (FRA)
XD A.Stipancic/E.Palatinus (YUG) M.Orlowski/I.Uhlíková (TCH) S.Gomozkov/Z.Rudnova (URS)
J.Secretin/C.Bergeret (FRA)
1974 Novi Sad, Yugoslavia (final results »)
MT Sweden Hungary Yugoslavia
WT Soviet Union Hungary Czechoslovakia
(Grofova, Riedlova)
MS M.Orlowski (TCH) G.Gergely (HUN) K.Johansson (SWE)
D.Šurbek (YUG)
WS J.Magos (HUN) A.C.Hellman (SWE) Z.Rudnova (URS)
S.Fjodorova (URS)
MD I.Jonyer/T.Klampar (HUN) S.Bengtsson/K.Johansson (SWE) D.Šurbek/A.Stipancic (YUG)
S.Gomozkov/A.Sarkhoyan (URS)
WD J.Magos/H.Lotaller (HUN) M.Alexandru/A.Grofova(ROM/TCH) Z.Rudnova/I.Gegraitite (URS)
E.Vlaicov/M.Leszai (ROM)
XD S.Gomozkov/Z.Rudnova (URS) M.Orlowski/A.Grofova(TCH) M.Alexandru/A.Stipancic (ROM/YUG)
C.Bergeret/J.Secretin (FRA)
1972 Rotterdam, Netherlands (final results »)
MT Sweden Yugoslavia Czechoslovakia
(Kollarowits, Kunz, Orlowski, Turai)
WT Hungary FR Germany Soviet Union
MS S.Bengtsson (SWE) I.Jonyer (HUN) I.Korpa (YUG)
A.Stipancic (YUG)
WS Z.Rudnova (URS) B.Kishazi (HUN) I.Vostova (TCH)
M.Alexandru (ROM)
MD I.Jonyer/R.Rozsas (HUN) S.Bengtsson/K.Johansson (SWE) M.Orlowski/J.Turai (TCH)
J.Borzsei/E.Scholer (HUN/FRG)
WD J.Magos/H.Lotaller (HUN) B.Kishazi/J.Hammersley (HUN/ENG) M.Alexandru/C.Crisan (ROM)
S.Grinberg/Z.Rudnova (URS)
XD S.Gomozkov/Z.Rudnova (URS) S.Bengtsson/L.Andersson (SWE) M.Orlowski/I.Vostova (TCH)
I.Jonyer/J.Magos (HUN)
1970 Moscow, Soviet Union (final results »)
MT Sweden Yugoslavia Soviet Union
WT Soviet Union Czechoslovakia
(Grofova, Karlikova, Vostova)
England
MS H.Alser (SWE) I.Korpa (YUG) S.Bengtsson (SWE)
K.Johansson (SWE)
WS Z.Rudnova (URS) I.Vostova (TCH) M.Alexandru (ROM)
R.Pogosova (URS)
MD D.Šurbek/A.Stipancic (YUG) H.Alser/K.Johansson (SWE) A.Amelin/S.Gomozkov (URS)
T.Klampar/I.Jonyer (HUN)
WD Z.Rudnova/S.Grinberg (URS) D.Schöler-Rowe/A.Simon (FRG) D.Kalinska/C.Noworita (POL)
M.Alexandru/C.Crisan (ROM)
XD S.Gomozkov/Z.Rudnova (URS) S.Sarkhozyan/R.Pogosova (URS) M.Wright/D.Neal (ENG)
S.Grinberg/A.Amelin (URS)
1968 Lyon, France (final results »)
MT Sweden Soviet Union Yugoslavia
WT FR Germany Soviet Union Czechoslovakia
(Karlikova, Luzova, Bosa, Vostova)
MS D.Šurbek (YUG) J.Börzsei (HUN) H.Alser (SWE)
K.Johansson (SWE)
WS I.Vostova (TCH) Z.Rudnova (RUS) S.Grinberg (URS)
M.Wright (ENG)
MD A.Stipancic/E.Vecko (YUG) H.Alser/K.Johansson (SWE) A.Amelin/S.Gomozkov (URS)
M.Beleznay/I.Jonyer (HUN)
WD M.Luzova/J.Karlikova (TCH) Z.Rudnova/S.Grinberg (URS) K.Smith/M.Wright (ENG)
M.Alexandru/E.Mihalka (ROM)
XD S.Gomozkov/Z.Rudnova (URS) D.Giurgiuca/M.Alexandru (ROM) M.Wright/D.Neal (ENG)
S.Grinberg/A.Amelin (URS)
1966 London, England (final results »)
MT Sweden Soviet Union Yugoslavia, Romania
WT Hungary Soviet Union Czechoslovakia
(Karlikova, Luzova, Mikocziova-Bosa)
MS K.Johansson (SWE) V.Miko (TCH) S.Kollarowits (TCH)
A.Amelin (URS)
WS M.Alexandru (ROM) S.Grinberg (URS) M.Luzova (TCH)
E.Koczian (HUN)
MD H.Alser/K.Johansson (SWE) V.Miko/J.Stanek (TCH) A.Amelin/S.Gomozkov (URS)
I.Korpa/E.Vecko (YUG)
WD E.Koczian/E.Jurik (HUN) M.Luzova/I.Mikocziova-Bosa (TCH) D.Rowe/M.Shannon (ENG)
E.Buchholz/A.Simon(FRG)
XD V.Miko/M.Luzova (TCH) C.Barnes/M.Shannon (ENG) S.Mathe/P.Rozsas (HUN)
M.Alexandru/P.Giurgiuca (ROM)
1964 Malmö,Sweden (final results »)
MT Sweden Yugoslavia Czechoslovakia
(Kollarowits, Miko, Kunz,Stanek)
WT England Hungary Czechoslovakia
(Grafkova, Kroupova, Schwarzova)
MS K.Johansson (SWE) Z.Berczik (HUN) J.Stanek (TCH)
E.Scholer (FRG)
WS E.Földy (HUN) E.Jurik (HUN) Z.Rudnova (URS)
S.Grinberg (URS)
MD J.Stanek/V.Miko (TCH) H.Alser/K.Johansson (SWE) Z.Berczik/P.Rozsas (HUN)
J.Fahazy/L.Pignitzki (HUN)
WD M.Shannon/D.Rowe (ENG) M.Alexandru/E.Constantinescu (ROM) S.Mathe/A.Papp (HUN)
S.Grinberg/D. Lukina (URS)
XD P.Rozsas/S.Lukacs (HUN) V.Miko/M.Luzova (TCH) E.Jurkine-Heirits/J.Fahazi (HUN)
D.Kalweit/L.Pleuse (GDR)
1962 Berlin,FR Germany (final results »)
MT Yugoslavia Sweden England, FR Germany
WT FR Germany England Sweden, France
MS H.Alser (SWE) E.Arndt (FRG) B.Melstrom (SWE)
E.Scholer (FRG)
WS A.Simon (FRG) D.Rowe (ENG) I.Harst-Muser (FRG)
U. Mathias (FRG)
MD V.Markovic/J.Ieran (YUG) E.Vecko/I.Korpa (YUG) H.Jell/K. Wegrath (AUT)
D. Forster/E.Scholer (FRG)
WD M.Shannon/D.Rowe (ENG) A.Simon/I.Harst (FRG) I.Lanterman/O.Mielenhausen (FRG)
B.Andersson/B.Tegner (SWE)
XD H.Alser/I.Harst (SWE/FRG) E.Schöler/A.Simon (FRG) D.Rowe/R.Stevens (ENG)
M.Alber/V.Markovics (FRA/YUG)
1960 Zagreb,Yugoslavia (final results »)
MT Hungary Sweden England
WT Hungary England Czechoslovakia
(Grafkova, Kroupova, Schwarzova)
MS Z.Berczik (HUN) N.Negulescu (ROM) C.Freundorfer (GER)
L.Foldy (HUN)
WS E.Koczian (HUN) I.Kerekes (HUN) D.Rowe-Collins (ENG)
S.Mathe (HUN)
MD Z.Berczik/F.Sido (HUN) A.Saunoris/R.Pashkevichus (URS) W.Dujardin/G.Roland (BEL)
J.Vogrinc/T.Larsson (YUG/SWE)
WD A.Rozeanu/M.Alexandru (ROM) E.Koczian/S.Mathe (HUN) D.Rowe-Collins/K.Thompson (ENG)
G.Lantosne-Farkas/I.Kerekesne-Solyom (HUN)
XD G.Cobirzan/M.Alexandru (ROM) R.Negulescu/A.Rozeanu (ROM) S.Mathe/Z.Bubonyi (HUN)
G.Pitice/T.Kovacs (ROM)
1958 Budapest, Hungary (final results »)
MT Hungary Czechoslovakia
(Polakovic, Stipek, Tereba, Vyhnanovsky)
Romania, Yugoslavia, Sweden
WT England Romania Hungary
MS Z.Berczik (HUN) E.Gyetvai (HUN) L.Vyhnanovsky (TCH)
V.Harangozo (YUG)
WS E.Koczian (HUN) A.Haydon (ENG) A. Rozeanu (ROM)
L.Mossoczy (HUN)
MD L.Stipek/L.Vyhnanovsky (TCH) T.Reiter/O.Bottner (ROM) M.Gaanther/T.Harasztosi (ROM)
H.Hanschmann/H.Haupt (GDR)
WD A.Rozeanu/E.Zeller (ROM) E.Koczian/L.Mossoczy (HUN) G.Lantosne-Farkas/I. Kerekesne-Solyom (HUN)
D.Collins-Rowe/A.Haydon (ENG)
XD Z.Berczik/G.Lantos (HUN) F.Sido/E.Koczian (HUN) A.Rozeanu/T.Harasztosi (ROM)
L.Mossoczy/E.Getvai(HUN)

HISTORIE MISTROVSTVÍ SVĚTA/ WORLD CHAMPIONSHIPS HISTORY