ČESKY ENGLISH WEBMAIL

STOLNÍ TENIS versus PING-PONG

(Proč stolní tenis nemůže být populární)

STOLNÍ TENISPING-PONG
Hráči se domnívají, že jsou sportovci a že dělají nejlepší a nejobtížnější sport na světě. Hráči moc dobře vědí, že nejsou žádní skuteční sportovci a je jim to fuk. Domnívají se, že ping-pong je docela prča.
Hráči hrají kvůli vítězství, umístění na žebříčku nebo kvůli procentuální úspěšnosti. Většina z nich není se svými výsledky spokojena. Hráči hrají pro srandu nebo pro žízeň. Téměř všichni jsou spokojeni.
Hráči trénují a přitom hrají něco úplně jiného než při zápasech. Při tréninku je jejich cílem zlepšovat se v dílčích věcech, aby celkově zlepšili svoji hru v zápasech. Hráči netrénují. Oni HRAJÍ samé zápasy. I když nehrají zápasy, hrají úplně stejně jako při zápasech a snaží se vyhrát každý míček.
Hráči hrají pouze se svými sparringy. Hráči hrají s kýmkoli, kdo má zájem.
Většina hráčů nechce trénovat s neznámými soupeři. Většina hráčů hraje velmi ráda s kýmkoli novým.
Hráči velmi dbají na úroveň své hry a vědí, že jejich hra je špatná. Mnozí jsou z toho velmi špatní... Hráči si myslí, že dovedou hrát a jsou na to pyšní.
Hráči mají omezenou volbu stylů a vybavení. Každý hráč má unikátní styl. Paleta vybavení je nekonečná.
Hráči utrácejí spoustu prachů za stolně-tenisové značkové zboží. Dost takového zboží přitom vůbec není ke hře (Butterfly ručníky, Donic hrnky, Stiga čepice :-)) Hráči hrají v tílku s mechovkou po tátovi.
Vztahy mezi hráči z různých míst jsou nulové. Všichni jsou kamarádi.
Hráči dbají na svůj vzhled a na čistotu svého stylu. Hráči dbají, aby jejich styl byl co nejvíc efektivní.
Hráči pozorují soupeře a vyhodnocují jejich hru. Hráči nehodnotí soupeře. Pouze s nimi hrají.
Stolní tenis stresuje. Ping-pong je relaxující.
Stolní tenis frustruje. Ping-pong je sranda.
Hráči Jsou alergičtí, když jejich sport nazýváte ping-pongem. Hráčům je buřt, jestli jejich hru nazýváte stolním tenisem nebo čímkoli jiným.
Hráči po prohře mají tisíce omluv a stížností na spoustu okolností. Hráči si nestěžují a neomlouvají své prohry.
Hráči studují a trénují, jak co nejrychleji výměnu ukončit. Hráči hrají dlouhé výměny a mají z toho radost.
Hráči neznají pravdila, ale budou tvrdit opak, když jim to řeknete. Hráči užívají různých pravidel, kterým každý rozumí. Vědí, že pravidla mohou být jakákoli, pokud se na nich všichni u stolu shodnou.
Hráči se snaží obcházet pravidla. Na nejvyšší úrovni je u stolu víc rozhodčích než hráčů a ještě je to málo. Domluvená pravidla každý respektuje. Pokud se něco rozporuplného přeci jen přihodí, daji si hráči v klidu "novej".
Pokud hráče vyzvete k tomu, aby nepodváděli, namítnou, že hrají v souladu s pravidly. Pokud někdo dělá něco proti pravidlům, na upozornění toho nechá.
Hráči nemohou hrát, pokud nemají na každou stranu 3 metry vzduchoprázdno. Hráčům se pod nohy pletou děti, kocouři... "Příroda hraje".
Zápas trvá velmi krátce (max. půl hodiny). Hraje se hodiny...
Stolní tenis je halový sport s přísnými požadavky na prostředí, osvětlení, teplotu, podlahu, soupeřovu výstroj a mnoho dalších souvislostí. Ping-pong se dá hrát i v dešti.
Hráči jsou uchváceni špičkovými hráči, jaký mají smrtelný servis a do 3 míčů výměnu ukončí. Hráči jsou znechucení špičkovými hráči a jejich smrtelnými servisy a krátkými výměnami.
Hráči se před zápasem rozcvičují. Hráči cvičí tím, že hrají ping-pong.
Hráči mezi zápasy oblékají teplákové soupravy, aby jim nebyla zima. Hráči hrají ping-pong, aby jim nebyla zima.